Keď slovo lieči

OLYMPUS DIGITAL CAMERAK výberu homeopatika sa zvyčajne dostanem cez slová. Tie povedané, ktorými počas našich rozhovorov opisujete svoje zdravotné ťažkosti a veci s nimi súvisiace. V tejto časti mojej stránky budem s Vami zdieľať napísané slová. A to nielen v homeopatických knihách. Možno sa aj Vám stalo, že ste v niektorej z kníh našli svoj “aha“ moment, nech už sa týkal akejkoľvek oblasti. Moment, ktorý umožnil porozumenie, prijatie a tým aj liečenie. 

Citujem z mailu od jednej mojej klientky: „ Včera som dočítala jednu z najskvelejších kníh. Ako zvyčajne, všetko je absolútne jednoduché. Zložitá je iba cesta k tomuto objavu. A najväčšia prekážka je naše ego. Takže s láskou ho prijímam a s láskou korigujem jeho deformácie. Uvedomujem si, koľko zbytočného v sebe nesiem.“ Knižku od W. Dyera som odporučila pani Darinke po skončení nášho rozhovoru. Občas to robím, ak moje homeopatické tykadlá zachytia potenciálny prínos pre človeka predo mnou z knihy v mojej knižnici. A naopak, niekedy sa ja sama inšpirujem knihami, ktoré v rozhovoroch spomenú moji klienti. Mám rada túto prirodzenú výmenu.

Samozrejme, nebudú chýbať ani knihy z oblasti homeopatie. Budem sa snažiť vyberať najmä tie, o ktorých si myslím, že môžu byť zrozumiteľné aj ľuďom, ktorí sa bežne nepohybujú v homeopatických kruhoch. Možno v nich nájdete inšpiráciu pre pomoc sebe alebo svojim blízkym. Viackrát sa mi stalo, že som dieťaťu odporučila homeopatikum a jeho mama spomenula, že práve na to homeopatikum myslela aj ona, keď si čítala niektoré homeopatické texty.

Poteší ma, ak mi napíšete, či boli pre Vás zdieľané knihy užitočné.

Fotografia: Zuzana Králová