O mne

Vitajte na stránke mojej homeopatickej praxe. Volám sa Zuzana Králová a homeopatia je dôležitou súčasťou môjho života od roku 2009. Úprimne, krátko po Nežnej revolúcii, keď som v poslednom ročníku gymnázia vypĺňala prihlášku na vysokú školu, som o homeopatii veľa nevedela. Vlastne, možno vôbec nič. Vybrala som si smer, ktorý bol ‚praktický‘ a po čase ma dokonca začal baviť 🙂. Po skončení štúdia som mala výborné zamestnania a vlastne ani nebol dôvod niečo  v tomto smere meniť.

Po narodení mojich starších detí som moje pôvodné profesné zameranie presmerovala k psychológii, ktorá ma vždy veľmi bavila a k celostnému vnímaniu zdravia, najmä prostredníctvom homeopatie. Bolo to jedno z najlepších rozhodnutí môjho života. Homeopatiu som študovala na Slovenskej akadémii klasickej homeopatie. Mala som a doteraz mám výborných učiteľov. Vďaka nim som spoznala homeopatiu ako prirodzený, citlivý a účinný spôsob uzdravovania sa. Mojimi kmeňovými učiteľmi boli MUDr. Vladimír Petroci a MUDr. Eva Ďurechová, CSc. Absolventov SAKH spoznáte podľa písmeniek SAKHom. za menom.

Za mojich učiteľov považujem aj mnohých zahraničných homeopatov, ktorí nám často a mnohí z nich opakovane prednášali. Za všetkých spomeniem skvelého homeopata s objaviteľským duchom Jana Scholtena z Holandska, Louisa Kleina z Kanady, Jonathana Hardyho z Veľkej Británie, Mahesha Gandhiho z Indie. Obdivujem prácu, ktorej sa už dlhé roky venuje Jeremy Sherr a jeho manželka Camilla Sherr v africkej Tanzánii. Som tiež absolventkou 2-ročnej školy indického homeopata Dr. M.L. Sehgala, ktorá kladie dôraz najmä na symptómy mysle. Veľmi inšpiratívny je pre mňa aj Ian Watson z Veľkej Británie a to nielen ako homeopat a autor kníh.

Ak uvažujete nad štúdiom homeopatie, musím vás upozorniť, že počet hodín na mojom absolventskom diplome je to absolútne minimum. V skutočnosti je oveľa vyšší, násobne, a štúdium vlastne nikdy nekončí. Pre mňa je to však jedna z vecí, ktoré ma na homeopatii veľmi bavia.

V súčasnosti som registrovanou homeopatkou Slovenskej komory homeopatov. Takmer 5 rokov som spolu s mojimi kolegyňami tvorila stránku Homeopatia online (stránka Slovenskej komory homeopatov pre laickú verejnosť na Facebooku). O mojej vlastnej vlastnej homeopatickej praxi a o mojom vnímaní homeopatie a uzdravovania si môžete prečítať na stránke Homeopaticky – citlivo, prirodzene a účinne, príležitostne tiež v časopise Vitalita, HOMEO magazín, či na rôznych internetových portáloch. Rada som spolupracovala na príprave slovenských titulkov pre dokumentárne filmy o homeopatii Just One DropMagic Pills

Homeopatiu, podľa mnohých najpopulárnejší spôsob alternatívneho liečenia, vnímam ako prirodzený, mimoriadne efektívny a citlivý spôsob uzdravovania. Páči sa mi nadčasovosť homeopatie, jej základné princípy zostávajú platné naprieč storočiami. Mám rada jej prirodzenosť a citlivosť, keď vhodne zvolené  homeopatikum podporí vlastné samouzdravovacie schopnosti organizmu. Uzdravuje nielen povrchovú úroveň telesných symptómov ale aj hlboko ležiacu úroveň príčin ochorení. Niektorí z mojich klientov sa po podobných skúsenostiach vo svojich rodinách rozhodli pre štúdium alebo kurz homeopatie. Veľmi dôležitá je pre mňa aj tá skutočnosť, že užívanie homeopatík nevyvoláva závislosť a nedeformuje životné prostredie.

Okrem poskytovania homeopatického poradenstva, ktorému sa venujem na plný úväzok, organizujem kurzy Jednoducho homeopaticky a nadstavbové kurzy Jednoducho homeopaticky – Dieťa a Jednoducho homeopaticky – Žena

Ak Vás trápia dlhodobé zdravotné ťažkosti, občasné ochorenia, alebo chcete posilniť svoju obranyschopnosť citlivým a účinným spôsobom, rada vám pomôžem. Možno je pre vás dôležitá informácia, že pre spoluprácu so mnou nemusíte prestať užívať alopatické lieky. Urobím čo najviac pre to, aby ste ich časom, aj vďaka účinnej homeopatickej podpore, nemuseli potrebovať.

Konzultácie poskytujem aj v anglickom a nemeckom jazyku.

Ak by ste radi niekoľkokrát ročne dostávali môj nepravidelný newsletter s informáciami o
– zaujímavých článkoch, najmä o homeopatii ale aj z iných súvisiacich oblastí,
– knihách a podcastoch, ktoré ma zaujali a možno inšpirujú aj vás,
– aktuálnej ponuke mojich kurzov,
– ponuke príležitostných zliav na moje konzultácie 
a o mnohom inom, napíšte mi na zuzana.kralova@homeopaticky.sk.

Zuzana Králová, homeopatka, absolventka SAKH