O pozitívnych vedľajších účinkoch homeopatie

Začiatkom tohto roka ma so žiadosťou o konzultáciu oslovila mladá žena, cudzinka, ktorá sa pred pár rokmi presťahovala so svojou rodinou na Slovensko.  Trápili ju takmer každodenné návaly horúčavy  do rúk a nôh, ktoré boli veľmi nepríjemné až bolestivé a sprevádzalo ich navretie žíl. Tieto návaly horúčavy mala občas aj v minulosti, ale po presťahovaní sa na Slovensko ich zažívala takmer denne. Okrem toho ju často bolela hlava. Prvú zimu po presťahovaní prežila v nepretržitých bolestiach. Opísala mi dva typy bolesti hlavy.

Jedna bolesť bola zvierajúca, akoby jej niekto skrutkovačom uťahoval hlavu a druhá bola pulzujúca v oblasti pravého spánku, akoby bola v tomto mieste zavesená a niekto neustále opakovane ťahal za to vlákno. Bola tiež veľmi hypochondrická. Každé, aj to najmenšie ochorenie v nej vyvolávalo paniku. V novej krajine sa aj po niekoľkých rokoch cítila veľmi osamelo. Jej prejav bol živý, intenzívny a po zvážení  všetkých informácií, ktoré som v tom čase mala k dispozícii som odporučila homeopatikum zo skupiny rastlín Solanales. Toto však nepomohlo.

Pri ďalšom stretnutí som sa na jej situáciu a zdravotné a psychické ťažkosti pozrela z inej perspektívy a uvažovala som nad skupinou rastlín Liliales. Po tom, ako som jej prečítala homeopatickú charakteristiku tejto skupiny rastlín, mi porozprávala o zraňujúcich traumatických zážitkoch z prostredia jej pôvodnej rodiny, ktoré voľbu tejto rastlinnej skupiny potvrdili. Holandský homeopat Jan Scholten, jeden z mojich učiteľov homeopatie, o tejto skupine rastlín píše: Chcú mať dobrý vzťah so svojou  rodinou, ale často sa v nej cítia zanedbaní a využívaní. Vo svojej mladosti boli často zneužívaní, zanedbávaní, bití alebo emocionálne mučení rodičmi alebo súrodencami. Cítia sa byť na okraji rodiny, len tolerovaní. Kvôli tomu majú pocit, že s nimi  nie je niečo v poriadku, že sú zlí, škaredí alebo nečistí.

Reakcia na nové homeopatikum bola veľmi dobrá. Úplne sa stratili nepríjemné návaly horúčavy do končatín. Rovnako sa už neobjavila pulzujúca bolesť v oblasti pravého spánku. Objavili sa vyrážky na tvári, ktoré však postupne odoznievali. Takúto reakciu, hoci vizuálne nie je príjemná, považujeme v homeopatii za pozitívnu, pretože je prejavom uzdravovania zvnútra von.  Celkovo nový stav opísala ako výrazne lepší, preto som odporučila zostať pri poslednom homeopatiku a užiť z neho ďalšiu dávku. 

Na ďalšie stretnutie s väčším časovým odstupom vošla veselá, optimistická, mladá žena. Spomínané bolesti hlavy sú minulosťou a ani návaly horúčav do končatín sa nevrátili. Výrazne sa zmiernila jej hypochondria, rečou čísel zo 100 na 20 a už ju nepovažuje za problém. Vyrážky na tvári zmizli a nové sa neobjavili. A hoci sa okolnosti jej sociálneho života výrazne nezmenili, už sa nepovažuje za osamelú.

A kdeže sú tie pozitívne vedľajšie účinky? Prejavili sa vo vzťahu s jej manželom. Ako sama povedala, má teraz fantastický vzťah s manželom, intímne sa veľmi zblížili. Manželmi sú niekoľko rokov, ale dovtedy dosahovala vyvrcholenie len veľmi zriedkavo, približne tak často ako sú Vianoce v roku. Teraz dosahuje orgazmus takmer vždy. Keď som sa spýtala, ako by to vyjadrila číslami, spontánne zvolala z 0 na 100! Potom sa zamyslela a skorigovala to na 90 :-). So smiechom dodala, že aj jej manžel mi ďakuje. Celkovo je oveľa šťastnejšia, spokojnejšia a rôzne viac či menej náročné situácie bežného života zvláda výrazne pokojnejšie a vedome s nimi pracuje.

O inom konkrétnom prípade pozitívnych vedľajších účinkov, v inej oblasti ;-), si môžete prečítať v článku Spravilo sa to samo.

Fotografia: pixabay